Canisterapie 

S fenkou Eili pravidelně navštěvujeme dětský domov v Dolním Lánově. Tamější děti už s Eili zažily spoustu aktivit uvnitř i venku - psí hlavolamy, ojídačku, vymýšlení opičí dráhy a její následné projití s Eili na vodítku, čtení se psem v pelíšku, nejrůznější aktivity inspirované ročním obdobím, životem psa nebo nějakým mým nápadem. Brzy proběhne propojení canisterapie a Lesní mysli v rámci jedné delší procházky lesem. 

Canisterapie Jičín

Nejraději mám, když se odehrává co nejpřirozenější kontakt dětí s Eili - takovým chvílím se snažím dávat prostor a vím, že se na Eili můžu spolehnout, že se chová s citem, vnáší do her s dětmi radost a temperament sobě vlastní a zároveň v případě potřeby reaguje na to, co po ní chci. Její povaha je přátelská, radostná, vyrovnaná, má ráda lidi a ochotně spolupracuje jak se mnou, tak s dětmi, které s ní díky tomu mohou zažít různé typy kontaktu - organizovaný i spontánní, mohou být v aktivní i pasivní roli.

Děti se během setkávání také učí, jak se ke psům chovat, jak poznat, co pes potřebuje, co vyjadřuje svým chováním, a také třeba co to obnáší mít vlastního psa. V neposlední řadě je pro ně Eili kamarádka, na kterou se těší, o kterou rády pečují a ve chvílích klidu se s ní i náctiletý kluk rád něžně pomazlí a zašeptá jí něco milého do jejího vlčího ucha. ;-)

Pro mě osobně je Eili skvělá parťačka a každodenní radost. Bílá chlupatá láska. ❤️

A co fotky?

Při canisterapii v dětském domově nechci pořizovat fotky a zveřejňovat je. Pro představu, jak mohou vypadat některé aktivity s Eili, se můžete podívat do tohoto alba, kde si Eili hraje s dětmi mých kamarádů, kteří se zveřejněním fotek souhlasili.

Jak to přišlo, že děláme canisterapii?

Nečekaně. :-) Vůbec jsem to neměla v plánu, ale když štěňátko Eili rostlo a viděla jsem, jak má rádo lidi a oni jej, jak kolem sebe šíří radost a dobrou náladu, přišlo mi škoda nechat si to jen pro sebe. Shodou okolností se zrovna otvíral Velký inspirativní canisterapeutický kurz JdeTo... Takže jsme ho s Eili absolvovaly, poté úspěšně složily zkoušky s platností na dva roky a na dalších zkouškách po dvou letech jsme již získaly doživotní certifikát. Jelikož mě pejskařina v podání Hanky Böhmové nadchla, absolvovala jsem také Akademii pro psí instruktory, kde jsem si osvojila a prohloubila znalosti a dovednosti, které se  hodí při jakékoliv práci se psy a lidmi. 

Certifikát - doživotní platnost zkoušek z canisterapieCertifikát: zkoušky z canisterapie na 2 rokyOsvědčení o absolvování kurzu canisterapieAkademie pro psí instruktory - hobby varianta

Pes při individuální terapii

Eili může být také přítomna při terapeutickém sezení s dítětem, které potřebuje oporu, aby se zapojilo a komunikovalo. Pes spontánně upoutá pozornost dítěte, které se díky interakci s ním lépe uvolní. Může také usnadnit verbalizaci pocitů a emocí tím, že se o nich mluví v souvislosti se psem. K tomu velmi dobře slouží např. emoční karty, na kterých figuruje bílý pes a které mám při canisterapii s sebou. Ráda se ale seznámím i s jinými pomůckami, které by mohly být v kombinaci s přítomností Eili prospěšné.

Pokud máte o canisterapii zájem, ráda s vámi proberu vaše potřeby a vymyslím setkání na míru. 

Kontakt

Mgr. Hana Dobiášová, Ph.D.

IČO: 3140458

+420 737 423 623

hana.dobiasova@email.cz